Mehmet Ocaktan: Millet iradesinin kararını “darbe” olarak niteleyen ilk sivil siyasetçi Süleyman Soylu olarak tarihe geçecektir

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun 14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimleri “Batı’nın darbe” girişimi olarak değerlendirdiği açıklamalarına işaret ederek, “Yani Soylu demek istiyor ki ‘eğer 14 Mayıs’ta muhalefet kazanırsa bu Batı’nın darbe girişimidir.’ Herhalde millet iradesinin kararını ‘darbe’ olarak niteleyen ilk sivil siyasetçi Süleyman Soylu olarak tarihe geçecektir. Bu arada Soylu’ya ‘sivil siyasetçi’ sıfatını yakıştırdığım için Türk halkından özür diliyorum.

Çünkü millet iradesini ‘darbeci’ olarak gören bir bakan olsa olsa ‘vesayetçi’ ve darbeci bir zihin yapısının temsilcisi olabilir ancak” diye yazdı.

“” değerlendirmesinde bulunan Ocaktan, “İnsanın söylemeye dili varmıyor ama “Partimiz hukukun üstünlüğüne dayalı yönetim anlayışının teminatı olacaktır” vaadiyle yola çıkan AK Parti’nin, sonunda millete parmak sallayan Süleyman Soylu’nun antidemokratik söylemlerine muhtaç hale gelmesi, galiba siyasetin en trajik fotoğraflarından birisi olarak tarihe geçecektir.

Ne desek boş, demek ki hikayenin son bölümünü yazmak Süleyman Soylu’ya nasip olacakmış…” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir