Vincenzo Montella: Beşiktaş ikinci yarının en formda takımı

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, “Beşiktaş sezonun ikinci yarısının en formda takımı. İstediğimiz sonucu alabilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Değerli bir galibiyet aldıklarını belirten Montella, “4’üncü sırayı sabitlemek için hedefimize yaklaştık. Nelere kadar gidebileceğiz göreceğiz. Maça iyi başladığımızı söyleyebilirim. İlk 20 dakikada maçın skorunu alabilirdik. Atamadık ve şansız bir gol yedik. İkinci yarı verdiğimiz reaksiyon çok değerliydi. Gollerimizi de bulduk. Belli bölümlerde rakibin kontrataklarına ve canımız yanmasına rağmen skoru koruyabildik” şeklinde konuştu.

“BEŞİKTAŞ İKİNCİ YARININ EN FORMDA TAKIMI”

Beşiktaş maçıyla ilgili düşüncelerini de aktaran Montella “Bizim için önemli bir test olacak. Rakibimiz dinlenmiş olacak bizim ise hazırlanmak için 3 günümüz var. Enerjimizi toparlamamız gerekiyor. Bu maçlarda yüzde 100’ümüzü vermemiz gerekiyor. Rakibimiz sezonun ikinci yarısının en formda takımı. İstediğimiz sonucu alabilmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

“PİRLO İLE KARŞILAŞMAK ÇOK GÜZEL”

Andrea Pirlo ile rakip olmaları hakkında düşüncelerini belirten Montella, “Aslında çok zevkli bir durum. Pirlo hem arkadaşım hem de onunla karşılaşmak çok güzel. Bu tarz maçlarda çok da şikayet edemiyorsunuz. Hem arkadaşınız hem de aynı dili konuşuyorsunuz. Kendinizi tutmanız gerekiyor” diye konuştu.

Cherif Ndiaye ile ilgili düşüncelerini de aktaran Montella, sözlerini şöyle noktaladı: 
“Geldiği günden beri fazla katkısı olan bir oyuncu. Kendisi için mutluyum. Ön tarafta takım arkadaşlarını gol atabilecek pozisyonlara sokuyor. Bizim için mükemmel. Bize çok fazla katkısı oldu.”

ANDREA PİRLO: BU KADAR HATA YAPARSANIZ, KAYBEDEBİLİRSİNİZ

Mücadelede birçok pozisyona girdiklerini ancak bunları değerlendiremediklerini söyleyen Pirlo, “Bu kadar hata yaparsak maçlarını kaybedebilirsiniz. Özellikle teknik, bireysel ve bölgesel hatalar yaptık. Fazlaca pozisyona girdik ancak bunları değerlendiremedik. Bu tip maçlar, kaliteli takımlara karşı zor olabilir. 3 tane aynı gol yedik. Kaybettiğimiz için üzgünüz” şeklinde konuştu.

Vatandaşı Vincenzo Montella ile rakip olmaları hakkındaki düşüncesi sorulan Pirlo, “İtalyan derbisi. İkimiz de buradayız. Ona karşı oynadığım için mutluyum. O kazandığı için daha fazla mutlu. İyi bir sezon geçiriyorlar. Ligi iyi bir yerde bitireceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“FEGHOULI KALİTESİNİ GÖSTERDİ”

Takımın tecrübeli ismi Feghouli’nin uzun süredir forma giymediğini hatırlatan Andrea Pirlo, “Feghouli uzun zamandır forma giymiyordu. Hazır olma durumunu iyi değerlendirdi. Kalitesini gösterdi. Zeki, topa hakim bir oyuncu. Sakatlarımız, eksiklerimiz var. Geniş rotasyonda herkes forma şansı buluyor” diye konuştu.

“BÖYLE DURUMLARDA FUTBOLCUYU ADAPTE ETMEK ZOR OLUYOR”

Hedefsiz kalan takımlarda oyuncuları adapte etmenin zorluğuna dikkat çeken İtalyan teknik adam, sözlerini şöyle noktaladı:

“Hem Avrupa için bir hedefimiz kalmadı. Düşme hattından uzaktayız. Böyle bir durumda futbolcuyu adapte etmek zor oluyor. Taraftarımızın az olması da oyuncuyu oyunun içine sokamıyor. Elimizden geldiğinde onlar motive etmeye çalışıyoruz. 5 gol ve direkten dönen toplar vardı, zevkli bir maç ortaya çıktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir