WhatsApp ayarlar menüsünün tasarımını değiştiriyor

WhatsApp, çeşitli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bu özelliklerin çoğu henüz genel kullanıcılara sunulmamış olsa da, bazıları beta testçilerinin erişimine açık durumda. Mesaj düzenleme özelliği kısa süre önce WhatsApp kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Birkaç gün önce, WhatsApp’ın şifrelenmiş WhatsApp geçmiş yedeklemesindeki şifreyi girmenizi hatırlatacak bir özellik üzerinde çalıştığını duyurduk.

Son raporlara göre, WhatsApp, Ayarlar menüsünü düzenliyor ve bu özelliği kullanıcılarına daha erişilebilir hale getiriyor. WhatsApp’ın Ayarlar menüsü yıllar içinde çok fazla değişmedi ve zamanla daha karmaşık hale geldi. Android cihazlarda, Ayarlar menüsüne arayüzün sağ üst köşesindeki taşma menüsüne dokunarak ulaşabilirsiniz.

Ancak, yeniden tasarlanan WhatsApp Ayarlar menüsü henüz beta kanalında kullanıma sunulmadı.

WhatsApp ayarlar menüsünün tasarımını değiştiriyor

Duyumcu WABetaInfo’nun tespit ettiği yeni WhatsApp beta sürümü v2.23.11.15, Google Play Store’da kullanılabilir durumda ve Ayarlar menüsüne erişimi çok daha kolay hale getiriyor. Meta’nın iddialara göre Ayarlar menüsünü profil resminizin yanına gizlemiş olduğu belirtiliyor. Bu düğme taşma menüsünün solunda bulunuyor. Bu sayede WhatsApp Ayarlar menüsüne erişmek için bir tıklama daha az yapmanız gerekiyor.

Ayrıca, profil resmi simgesine veya WhatsApp Ayarlar menüsüne tıkladığınızda, yeni bir Ayarlar menüsü sayfasıyla karşılaşıyorsunuz. Üst ortada büyük bir profil resmi bulunacak ve bunun altında hesap adınız olacak. Hesabınızın QR kodu profil resminin üzerinde yer alacak ve diğer tüm ayarlar öğeleri biraz daha sağa hizalanacak.

Her zamanki gibi, Meta veya WhatsApp’ın bu yeni WhatsApp Ayarlar menüsü özelliğini ne zaman kullanıma sunacağına dair bir onay bulunmuyor. Yeniden tasarım söz konusu olduğunda, WhatsApp’ın bunu tek bir güncellemeyle başka bir görsel değişiklikle bir araya getireceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir