Ali Koç duyurdu! Fenerbahçeli yıldızın heykeli dikilecek

Fenerbahçe Kulübü Tüzük Tadil Kongresi yeterli çoğunluğun sağlanmasıyla başladı. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda yapılan kongreye, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, yönetim ve divan kurulu ve kongre üyeleri katıldı.

Kongre başlamadan bir bilgilendirme konuşması yapan Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, kulübün 59 bin 752 üyesi bulunduğunu belirterek, kongreye katılma hakkına sahip toplam üye sayısının 40 bin 404 bulunduğunu ifade ederek, toplantı yeter sayılan yüzde 10’unun 4 bin 41 üyeye denk geldiğini aktardı.

Kongre başlamadan salona gelen üye sayısının 2 bini geçtiğini anlatan Pekin, yoğun trafik nedeniyle üyelerin henüz içeri giremediğini ve biraz daha bekleneceğini duyurdu. Daha sonra sayının 4 bin 100’ü aşması üzerine kongre yarım saat gecikmeyle başladı.

ÜLKER STADI’NIN İSMİ ATATÜRK STADYUMU OLACAK

Açılış konuşması da yapan Fethi Pekin, çok önemli iki gündem maddesi bulunduğunu kaydederek, “İlki tüzük değişikliği. İkinci gündemimiz de Ülker Stadı’nın isminin Atatürk Stadyumu olarak değiştirilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesidir.” dedi.

Bu söz üzerine salondakiler ayağa kalkarak, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı ve öneriyi uzun süre alkışladı.

YOĞURTÇU PARKI’NA “EDA ERDEM HEYKELİ”

Olağanüstü Tüzük Tadili Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Başkan Ali Koç, “Önce Milletler Ligi’ni, sonra Avrupa şampiyonluğunu kazanan Filenin Sultanları ülkemizi çok mutlu etti. Kaptan Eda Erdem’e, Savunma Bakanı Gizem’e, Türk oğlu Türk olan Vargasımız’a ve Aslı Kalaç’a özel parantez açmak istiyorum. Hem ülkemizi hem bizi çok mutlu ettiler. Yönetim kurulu toplantısı neticesinde Yoğurtçu Parkı’nda Alex, Can Bartu ve Eda Erdem heykeli olacak.” dedi.

Eda Erdem’in henüz haberinin olmadığını söyleyen Koç, “Kendisi de bilmiyor. Şu an öğrenmiş oldu. Uçakta mı değil mi bilmiyorum ama gani gani hak etti. Fenerbahçe bir spor kulübüdür, futbol kulübü değildir.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir