İstanbul adayı Murat Kurum: Yarı zamanlı çalışan bir İBB yönetimi var

AK Parti cephesinde İstanbul için yoğun bir çalışma sürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Murat Kurum, sahaya inerek vatandaşlarla yakından ilgileniyor ve yoğun ilgi görüyor.

Kurum’un bugünkü adresi de Bahçelievler oldu. Ziyaretine, Bakırköy Minibüs Esnafı Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nde başlayan Kurum, minibüs esnafının sorun ve önerilerini dinledi.

Şoförler, Kurum’a ‘ayakta yolcu taşıma’ ve ‘ceza puanları’ ile ilgili sorunlarını dile getirdi.

“Yarı zamanlı çalışan bir İBB yönetimi mevcut”

Dernekte bir konuşma gerçekleştiren Kurum, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul’u anlamak isteyen bu şehrin insanlarının ne demek istediğini önce sizlerden dinleyecek. Şoför esnafımızdan dinleyecek. Gelecek ki sizle istişare yapacak. Şoför esnafımın ne derdi var, ne problemi var? Bu istişareleri gerçekleştirecek. Tabi bugün yarı zamanlı çalışan bir İBB yönetimi mevcut. Maalesef mesailerini, enerjilerini tam zamanlı İstanbul’a, İstanbul halkına harcamıyorlar.

Bu kadar da şehrin sorunlarına vakıf olduklarını düşünmüyorum. Az önce başkanım da ifade etti. Yani, minibüsçünün bir derdi varsa gelip dinleyeceksin. Can kulağıyla dinleyeceksin. Çözüm için bir irade ortaya koyacaksın ki bu iradelerin de koyulmadığını net bir şekilde görüyoruz.

Kurum, “Bugün minibüslerin taksiye çevrilmesi noktasında AK Parti olarak da her zaman sizlerin yanında durduk. Siz istediniz, biz yaptık ve AK Parti olarak metro ve metrobüs gibi toplu ulaşım araçlarının artmasından dolayı da boşa çıkan minibüslerin taksiye çevrilmesine yönelik teklifi meclisimizden geçirdik.” şeklinde konuştu.

“Birlikte karar alacağız”

Murat Kurum, “Size Murat Kurum sözü veriyorum. Biz, attığımız her adımda esnafımızla, minibüsçümüzle İstanbullu kardeşlerimizle birlikte istişare edeceğiz, birlikte karar alacağız, birlikte bu kararı hayata geçiriyor olacağız.” dedi.

Kurum, dernek ziyareti sonrasında Bakırköy Meydanı’na yürüyerek esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir